Ekspertiz Ne Demektir?

Gayrimenkul Değerleme Raporu Taslağı
11 Haziran 2016
Arsa Değerleme İşlemleri Nasıl Yapılır
11 Haziran 2016
Tümünü Göster

Ekspertiz Ne Demektir?

Ekspertiz Ne Demektir?

Ekspertiz kelimesi gayrimenkul değerleme sektörü ve sigortacılık sektöründen yaygın olarak kullanılan bir deyimdir. Konumuz gereği gayrimenkul değerleme sektöründe bu işlemin yasal adı gayrimenkul değerlemedir. Halk arasında ise ekspertiz olarak tanımlanan işlemi ifa edenler gayrimenkul değerleme uzmanları, yine halk arasında bilenen adı ile eksperlerdir.

 ekspertiz

Bu İşlemlerde Kimler Hizmet Vermektedir?

Bu işlemleri esas olarak SPK tarafından lisanslandırılmış gayrimenkul değerleme uzmanlarının gerçekleştirmesi beklenmektedir. Ancak henüz lisans almaya yeterli tecrübeye sahip olmayan ve gerekli sınavlardan başarılı olamayan ve gayrimenkul değerleme firmalarında çalışan 4 yıllık lisans eğitimi almış personeller ile bazı durumlarda 2 senelik inşaat teknikeri lisans diplomasına sahip personeller de değerleme işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Cantekinler Gayrimenkul Değerleme uzman kadrosu (eksperleri) ile sizlere kaliteli hizmetler sunmaktadır. Bu konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için gayrimenkul değerleme sayfamızı ziyaret edebilir veya bizi arayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sunduğumuz hizmetler sizi ilgilendiriyorsa bize telefonunuzu bırakın, danışmanlarımız sizleri arayıp bilgilendirsin. 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere dönüş yapıyoruz.