Gayrimenkul Fizibilite Raporu Nedir?

Taşınmaz Değerleme Nedir?
11 Haziran 2016
Değerleme Uzmanı Kime Denir?
12 Haziran 2016
Tümünü Göster

Gayrimenkul Fizibilite Raporu Nedir?

Gayrimenkul Fizibilite Raporu Nedir?

Gayrimenkul Fizibilite Raporu, gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yatırımcıların, yatırım finansmanı sağlayan kurum ve kuruluşların veya ortak girişim yapacak dış yatırımcıların, yapılacak yatırımın uygulanabilirliği, bölge ihtiyaçlarına cevap verebilirliğini, bölgenin demografik yapısına uygunluğunu, yakın çevrede benzer yatırımlar var ise arz / talep dengesini, gelecekteki faydalarını, güçlü ve zayıf yanlarını gösteren çalışmaların bütünüdür.

gayrimenkul fizibilite raporu

Gayrimenkul Fizibilite Raporu Kapsamı Nedir?

Gayrimenkul Fizibilite Raporları, talep eden kişi, kurum ve kuruluşların, rapor hakkında isteklerini belirttiği şartnamelere göre kapsamı genişleyebilen veya standart verileri sunan niteliklerde yapılabilmektedir. Bazı durumlarda yatırım için, yatırımın yerine göre detaylı sosyolojik araştırmalar, ulusal verilerin analizleri, arz/talep durumu, yatırımın çevreye etkileri gibi zaman ve efor gerektiren çalışmalara ihtiyaç duyulabildiği gibi sadece yatırımın gelecekteki olası faydalarını gösteren raporlar şeklinde de olabilir.

Cantekinler Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık, büyük firmaların ve yerel yönetimlerin kentsel ölçekte alacağı yatırım ve dönüşüm kararlarına destek niteliğinde olan gayrimenkul fizibilite raporları hazırlanmasında aktif rol almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sunduğumuz hizmetler sizi ilgilendiriyorsa bize telefonunuzu bırakın, danışmanlarımız sizleri arayıp bilgilendirsin. 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere dönüş yapıyoruz.