Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul Değerleme Raporu

Arsa Değerleme İşlemleri Nasıl Yapılır
11 Haziran 2016
Taşınmaz Değerleme Nedir?
11 Haziran 2016
Tümünü Göster

Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul Değerleme Raporu

Kentsel Dönüşüm İçin Hazırlanan Değerleme Raporları

Kentsel Dönüşüm ile ilgili 6306 sayılı kanunun kabul edilmesi ile bir çoğumuz yakın çevremizde dönüşüme giren ve yenilenen yapıları yakından gözlemledik ve gözlemlemeye devam ediyoruz. Bu kapsama giren yapılar ile ilgili olarak mevcut durum ve yeni inşa edilecek bina ile ilgili kentsel dönüşüm gayrimenkul değerleme raporu hazırlanması mecburidir.

kentsel dönüşüm gayrimenkul değerleme

Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul Değerleme Raporu Nedir?

Bu kapsamda hazırlanan değerleme raporlarının SPK tarafından yetkilendirilmiş bir değerleme firmasına yaptırılması çevre ve şehircilik bakanlığı tarafından mecburi tutulmaktadır. Buna göre kentsel dönüşüm projesine başlamadan önce bakanlığa sunulması gereken evraklar arasında gayrimenkul değerleme raporlarının da bulunması mecburidir. Bu çeşit raporlar, kentsel dönüşüme giren binaların yıkılmadan önceki mevcut hallerinin değer tespiti ve sonrasında yeni inşa edilecek binaların değer tespitini kapsar. Mevcut binadaki hak sahiplerinin mülklerinin arsa payları, kullanım alanları ve şerefiye farklarına göre, yeni inşa edilecek binadaki daire veya iş yerlerinin dağılımları adil olarak yapılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sunduğumuz hizmetler sizi ilgilendiriyorsa bize telefonunuzu bırakın, danışmanlarımız sizleri arayıp bilgilendirsin. 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere dönüş yapıyoruz.