Taşınmaz Değerleme Nedir?

Kentsel Dönüşüm Gayrimenkul Değerleme Raporu
11 Haziran 2016
Gayrimenkul Fizibilite Raporu Nedir?
11 Haziran 2016
Tümünü Göster

Taşınmaz Değerleme Nedir?

Taşınmaz Değerleme Nedir?

Taşınmaz değerleme nedir sorusuna verilecek cevap uluslararası değerleme standartlarında geçen asıl adı ile gayrimenkul değerleme; bir gayrimenkulün, gayrimenkul projesinin ya da gayrimenkule bağlı hak ve faydaların değerleme günündeki olası değerinin, bağımsız, tarafsız ve objektif ölçütlere ve verilere dayanarak belirlenmesidir. 

tasinmaz degerleme

Bu Hizmeti Kim Vermektedir?

Gayrimenkul veya Taşınmaz Değerleme faaliyetleri, mimarlık, mühendislik, harita, planlama, ekonomi gibi bir çok farklı disiplinden faydalanan, belli bir bilgi birikimine ve tecrübeye sahip olduğu, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından her yıl yapılmakta olan sınavlarda başarılı olunması halinde verilen uzmanlık belgesi ile tescillenen Gayrimenkul Değerleme Uzmanı  unvanına sahip, tercihen mimarlık, şehir planlama, inşaat, harita ve ziraat mühendisliği olmak üzere en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olma şartı olan kişiler  tarafından bilimsel çalışmalara dayalı olarak icra edilen meslek dalıdır. Cantekinler Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık lisanslı değerleme uzmanı kadrosu ile bu konu başlığında hizmet vermektedir. Detaylı bilgi için ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Sunduğumuz hizmetler sizi ilgilendiriyorsa bize telefonunuzu bırakın, danışmanlarımız sizleri arayıp bilgilendirsin. 09:00 - 18:00 saatleri arasında sizlere dönüş yapıyoruz.